Diagnoza kłykcin w okolicach członka

Witam, zdiagnozowano u mnie kłykciny, pojawiają się one w okolicach członka. Zostałą mi przypisana maść aldara. Mam kilka pytań : Co robić, gdy podczas stosowania, miejsc z brodawkami przybywa ? Konczyć kurację, czy niezwłocznie zgłosić się ponownie do lekarza ? Czy można jedną saszetkę stosować na dwa razy ? Jaki jest najskuteczniejszy zabieg który usunął by te brodawki ?

Piotr Pilarski

Jeśli Panu wystarcza 1 saszetka na położenie cienkiej warstwy to może Pan tak robić. Proszę wykorzystać całe opakowanie. Jeśli kłykciny nie ustąpią proszę zgłosić się do dermatologa. Najprawdopodobniej konieczny będzie zabieg.

Pozdrawiam.

Leczenie kłykcin jest dość skomplikowane i często występują nawroty. Powinien Pan być leczony w klinice, która specjalizuje się w leczeniu zmian wywołanych wirusem HPV.
Maść Aldara może Pan stosować przez około 3 miesiące, jeśli jednak po miesiącu nie ma wyraźnej poprawy, to prawdopodobieństwo sukcesu jest małe. Oczywiście może Pan dzielić saszetkę na dwa razy.
Więcej informacji na ten temat na stronie www.analhpv.pl ( kłykciny leczy się podobnie niezależnie od lokalizacji ) i www.melitamedical.pl