Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 5 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Diagnoza kłykcin bez badań

Witam. Moje pytanie dotyczy kłykcin. Byłem wczoraj u lekarza dermatolog-wenerolog. Lekarz nie robiąc badań stwierdził iż moje brodawki to kłykciny. Od razu zgodziłem się na zlikwidowanie ich laserem. Lekarz kazał mi tylko smarować miejsca wycięcia maścią clotrimazolum gsk.Czy oby to wstarczywszy w leczeniu kłykcin? Czy może powinno się stosować też inne preparaty, leki? Prosiłbym o jasną odpowiedź. Lekarz powiedział mi,że lekami nie leczy się tego ustrojstwa. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odp
MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Szanowny Panie. Rzeczywiście do rozpoznania kłykcin nie są potrzebne żadne inne badania. Natomiast, w zależności od lokalizacji- nie pisze Pan gdzie zlokalizowane były Pana kłykciny- należy liczyć się z dużym prawdopodobieństwem nawrotów nawet do 50 procent.
Więcej informacji znajdzie Pan na stronie www.melitamedical.pl i www.analhpv.pl

Specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej oraz gastroenterologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy