Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Krioterapia kłykcin kończystych w okolicach odbytu

Witam, mam klykciny w okolicach odbytu (tylko na zewnatrz) dermatolog zaproponował zabieg krioterapii. Jak się okazało na zabieg musze czekać co najmniej miesiąc. Wiem ze im mniejsze zmiany tym łatwiej się ich pozbyć. Moje pytanie brzmi czy mam po prostu czekać, czy jest coś co mogę zrobić, żeby te zmiany się nie rozwijały zbyt szybko i żeby nie powstawały nowe? Pozdrawiam
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Prede wszystkim należy sprawdzić czy kłykciny ma Pani tylko w okolicach odbytu czy także głębiej w kanale odbytu, jesli tak jest to usuwanie tylko zmian na skórze będzie niewystarczające.
Więcej informacji na temat kłykcin i zakażeń HPV odbytu znajdzie Pani na stronie www.analhpv.pl oraz na stronie ( należy skopiować link i wkleić do przegladarki ) :
http://www.melitamedical.pl/klykciny-brodawki-plciowe/

Specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej oraz gastroenterologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy