Jak dalej postępować z tabletkami antykoncepcyjnymi?

Co robić jeśli nie przyjmowało się tabletek antykoncepcyjnych jednoskładnikowych przez 5 dni? Normalnie zacząć brać czy zaczekać do miesiączki?
KOBIETA, 26 LAT 2 miesiące temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie,

rozpoczęcie brania tabletek antykoncepcyjnych powinno nastąpić pierwszego dnia cyklu, czyli pierwsza tabletka w pierwszy dzień miesiączki. Pozwoli to na regularność cykli miesiączkowych i mniejsze szanse na wystąpienie ewentualnych zaburzeń z tym związanych.

Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań do rozpoczęcia przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych dowolnego dnia cyklu. Należy przy tym pamiętać, że tabletki nie zadziałają od razu i mogą nie powstrzymać ewentualnej owulacji. W takim przypadku zaleca się więc stosowanie dodatkowego zabezpieczenia (np. prezerwatywy) przez co najmniej 7 dni.

Zachęcamy do zapoznania się z pytaniami innych użytkowników, którzy zadawali podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-postepowac-z-tymi-tabletkami-antykoncepcyjnymi

https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty