Jak dalej przyjąć antybiotyk?

Dzień dobry, dostałam antybiotyk Ospamox 1000 mg na zapalenie zatok z wysoką gorączką, antybiotyk miałam brać 10 dni po 2 tabletki co 10-12h. Czyli od poniedziałku do środy włącznie. Dzisiaj przyjmując tabletkę wieczorem zorientowałam się że zostało mi ich 5 a nie 4 co oznacza, że jednego dnia musiałam nie przyjąć jednej dawki leku, nie pamiętam kiedy. W związku z tym nie wiem czy brać antybiotyk do środy włącznie (10dni) czy jeszcze w czwartek rano przyjąć ta jedną, ostatnią ,,zapomnianą" dawkę.
KOBIETA, 29 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w pytaniu pisze Pani, że dostała w ostatnim czasie antybiotyk z powodu silnej infekcji zatok, która przebiegała z dosyć wysoką gorączką. Podczas kuracji jednak przez omyłkę pominęła Pani jedną tabletkę. Obecnie jest Pani przy końcu terapii i nie wie do końca czy zaległą tabletkę przyjąć, czy nie. Wydaje się, że w tej sytuacji można przyjąć tabletkę, aby kurację zakończyć.

Jeśli ma Pani duże obawy, to najlepiej skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą w celu uzyskania porady. Jednakże zwykle zaleca się kontynuowanie antybiotyku zgodnie z zaleceniami lekarza, nawet jeśli pojawiły się problemy z przestrzeganiem harmonogramu dawkowania. Zachęcamy zatem do podjęcia kontaktu z lekarzem internistą.

Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-zatok

https://portal.abczdrowie.pl/zatoki

https://portal.abczdrowie.pl/ospamox-sklad-leku-dawkowanie-skutki-uboczne-opinie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.