Jak dbać o pierś, aby ropień się nie odnowił?

Witam.Tydzień temu miałam oczyszczaną pierś z ropnia,który sam pękł. Chodziłam do chirurga co 2 dni. W piątek była ostatnia wizyta.Lekarz kazał mi masować pierś i dodatkowo pielęgniarka powiedziała,że mam robić okłady z octeniseptu i ciepłe okłady z żelowego kompresu,by upuscić trochę pokarmu.Na kontrol mam przyjść jeśli się będzie coś działo.Piję szałwie,pierś zrobiła się twardawa ale przy ucisku nic nie leci z sutka.Czy mam się martwić?Jak w ogóle dbać o pierś, żeby ropień się nie odnowił?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli pierś jest nadal twarda to wskazana jest wizyta u lekarza ponownie aby ocenić poza tym przede wszytskim regularne odciąganie pokarmu