Jak powinien wyglądać ropień, aby go nacinać?

Witam! W piatek zjawiłam się u internistki aby skonsultować bolesne ,twarde zaczerwienienie na pośladku powstałe po iniekcji diprophosu. Kazano mi robić zimne okłady i smarować altacetem . W piątek popołudniu dostałam już gorączki ,która przez weekend utrzymywała się w okolicy 38,6 stopnia ,po konsultacji telef ze znajomym lekarzem zaczełam zarzywać duomox. W poniedziałek pośladek był cały czerwony wyczuwało się dość sporą ,twardą kulę więc udałam się do internistki a ta posłała mnie do chirurga.Chirurg kazal robić okłady z maści ichtiolowej ale tylko na noc i przyjść w czwartek na nacięcie. I tu moje obawy dzisiaj jest środa pośladek boli znacznie mniej praktycznie wcale porównując z weekendem ale gula jest nadal twarda a pośladek czerwony . Nadal zarzywam duomox nie jestem pewna jak powinien wygladać ropień aby go nacinać i czy to boli?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani,
Proszę zgłosić się do chirurga, nacięcie ropnia spowoduje, że dolegliwości bólowe będą mniejsze. Nacięcie ropnia jest leczeniem z wyboru tej jednostki chorobowej. Typowo ropień objawia się w sposób taki, jak Pani opisała. Pozdrawiam.