Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak leczyć nawracający ropień i naciek?

Nawracający ropień i naciek. Witam. W grudniu pojawił się duży ropień okołoodbytniczy. Nacięcie, sączek, antybiotyk, czopki-2 tygodnie(metronidazol). Było ok. Kilka dni po skończonym antybiotyku znów wezbrało, kolejny antybiotyk, czopki. Wszystko ok przez jakieś dwa tygodnie i kolejny nawrót ropnia plus nad nim dodatkowo drugi, twardy. Dwa nacięcia, sączki, antybiotyk, czopki-2 tygodnie. Kolejna wizyta pierwotny ropień zniknął, natomiast ten drugi nazywany naciekiem przez lekarza dalej dosyć twardy. Kolejne czopki, co drugi dzień i po jakimś czasie wszystko już miękkie, całkiem zniknęło. Na początku kwietnia wizyta, lekarz stwierdza, że wszystko ok. Dwa dni po tej wizycie znów to miejsce twardnie, znów czopki (metronidazol, diclofenac). O co chodzi? Nie jest to ropień do nacięcia, praktycznie nie jest bolesny, znika podczas leczenia, jakiś czas po antybiotyku znów się pojawia. W marcu była kolonoskopia, wynik w porządku. Proktolog powiedział, że przetoki nie ma. Boję się czy z ten naciek nie przekształci się w coś niebezpiecznego.
KOBIETA, 48 LAT ponad rok temu

Objawy ostrego niedokrwienia kończyny dolnej

Ostre niedokrwienie kończyny dolnej to poważna choroba żylna. Jaksą objawy tego schorzenia ? Na ten temat wypowiada się specjalista - Adam Lewszuk, chirurg.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk
78 poziom zaufania

W przypadku nawracających ropni warto wykonać badania np. w kierunku cukrzycy. Niestety to miejsce jest trudne do leczenia i może to prowadzić do nawracania dolegliwości.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy