Ropień okołoodbytniczy i ryzyko nawrotu

Mam jeszcze kilka pytań a mianowicie. 1 Czy rana po zabiegu będzie zaszyta. 2 Czy to normalne ze zakładanie sączka jest bolesne ?? (lekarz powiedział mi że to nie powinno boleć a mnie z bólu nogi latały) 3 Czy ropień około odbytniczy jest niebezpieczny dla mego zdrowia i dla życia ?? 4 Czy po zagojeniu się rany istnieje prawdopodobieństwo nawrotu ropnia.

1 Czy rana po zabiegu będzie zaszyta?
- Absolutnie nie. Rana musi goić się przez ziarninowanie, powoli, żeby za szybko nie zarosła skóra i nie doszło do wznowy ropnia.
2 Czy to normalne ze zakładanie sączka jest bolesne ?
- Z reguły boli. Warto więc godzinkę przed wymianą zażyć sobie jakiś środek przeciwbólowy. Powoli systematycznie bóle całkowicie ustąpią.
3 Czy ropień około odbytniczy jest niebezpieczny dla mego zdrowia i dla życia ?
- W chwili obecnej, gdy ropień jest już po nacięciu na pewno nie. Gorzej jakby nie podjęto czynności leczniczych.
4 Czy po zagojeniu się rany istnieje prawdopodobieństwo nawrotu ropnia?
- Zawsze takie prawdopodobieństwo istnieje. Jest ono niewielkie, ale istnieje (do 5% są wznowy).