Jak dbać o siebie w czasie ciąży?

Dzień dobry!
Mam 25 lat, jestem w 17 tyg. ciąży. Mam kilka pytań odnośnie do ciąży.
1. Czy w związku z tym, że biorę witaminy przeznaczone dla kobiet w ciąży i dodatkowo spożywam w ciągu dnia owoce, czy w taki sposób nie przedawkuję witamin?
2. Czym można smarować suchą skórę na brzuchu?
3. Czy można stosować jakiś bezpieczny preparat przeciw rozstępom, jeśli tak, to jaki?
4. Czym można podmywać okolice intymne, obecnie od dłuższego czasu stosuję Lactacyd, czy jest on bezpieczny w ciąży?
5. Co może oznaczać dziwne „przeskakiwanie”, „chrupanie” kości w biodrze przy chodzeniu?
Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam!

Witam serdecznie,
Jeżeli dba Pani o odpowiednio dobraną dietę, tzn. spożywa Pani dziennie 400 mg owoców oraz 500 mg warzyw, ilość witamin jest odpowiednia. Wówczas może Pani przyjmować 1 tabl. preparatu witamin co drugi dzień.
Do smarowania skóry brzucha proszę wybrać balsam do skóry wrażliwej. W drogeriach jest duży wybór kosmetyków zapobiegających rozstępom. Na opakowaniu jest napisane, czy dany kosmetyk może być stosowany w ciąży.
Jeżeli preparat do higieny intymnej nie powoduje podrażnień, może go Pani nadal używać. Dolegliwości w okolicy biodra to normalna sprawa, miednica się rozszerza przygotowując się do porodu.
Pozdrawiam