Rozstępy na brzuchu w ciąży

Jak wyglądaja rozstępy w początkowej fazie? Pojawiły mi się na brzuchu (36 tydzień ciązy) czerwono-fioletowe tak jakby popękane naczynka

Dzień dobry,

W początkowej fazie tzw fazie zapalnej rozstępy mają kolor różowo- fioletowy. Stopniowo bledną i w fazie zanikowej są koloru perłowego. Najlepszy efekt zmniejszenia ich widoczności uzyskuje się w fazie zapalnej przy użyciu lasera frakcyjnego Co2. Należy pamiętać, że ciąża i okres karmienia piersią jest przeciwwskazaniem do laseroterapii. Jedyne co na ten moment może Pani zrobić to intensywnie nawilżać tłustymi preparatami skórę brzucha.

Pozdrawiam serdecznie.

Tak właśnie wyglądają w początkowej fazie. Z czasem staja się blade. Proszę smarować skórę brzucha oliwką lib specjalnymi preparatami np. Mustella.