Fioletowe zmiany skórne na brzuchu

witam mam 23 lata i mam taki problem otóż na brzuchu wyskoczyły mi takie fioletowe pasy dość grube coś typu rozstępy .Mam troszke za dużo kilogramów otóż przy wzroście 180cm waże 100 kg c. Czy to może być jakaś choroba ? czy poprostu rozstępy ? dodam że nie mam innych dolegliwości oprócz własnie tych zmian skórnych na brzuchu

Witam, najprawdopodobniej są to rozstępy. Pojawiają się wraz z szybką zmianą masy ciała (tycie, chudnięcie). W pierwszej fazie pojawiają się w postaci czerwono-fioletowych wrzecionowatych pasów, może towarzyszyć temu uporczywe swędzenie. W kolejnych fazach bledną, tworząc jasne pasma (blizny).Można je zredukować zabiegami takimi jak : mezoterapia igłowa, peelingi medyczne, dermapen, lasery.

Bez zobaczenia, lub chociażby zdjęcia trudno jest określić co to jest. Z opisu wynika, że prawdopodobnie mogą to być rozstępy. Ma Pan BMI ponad 30, co kwalifikuje Pana niestety do kategorii otyłości i z tym powinien Pan walczyć. Życzę powodzenia.

Z pewnością są to rozstępy, wynikające ze zwiększonej masy ciała, ponadto wpływ na ich powstanie mogą mieć zarówno czynniki genetyczne jak i hormonalne oraz stosowanie niektórych leków. Problem polega na zaburzeniach wytwarzania kolagenu. Leczenie rozstępów polega na pobudzeniu jego prawidłowej produkcji. O skuteczności leczenia decyduje nie tylko dobór terapii ale również wygląd zmian. Jeżeli rozstępy są czerwone, różowe lub fioletowe, to mamy najlepszy moment na podjęcie leczenia, ponieważ oznacza to,że prążki są w fazie zapalnej. Skuteczność kuracji na tym etapie jest wysoka. Najskuteczniejsze metody leczenia rozstępów to: peelingi lekarskie, mezoterapia igłowa, kwas hialuronowy, radiofrekwencja, laseroterapia i niezależnie od metody masaże.