Walka z rozstępami - co robić?

Witam. Mam 16 lat i ostatnio zauważyłam, że na plecach pojawiły i mi się rozstępy. Są różowe, więc w początkowej fazie. Co mogę robić, aby nie były widoczne lub by się ich pozbyć?

16 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Rozstępy to wrzecionowate pasma, które pojawiają się na pośladkach, brzuchu czy piersiach i wyglądem przypominają blizny. By z nimi walczyć, należy:
- smarować zagrożone okolice specjalnymi kremami przeciw rozstępom lub zastosowanie specjalistycznych ampułek. Zagrożone rozstępami miejsca należy smarować ruchami okrężnymi rano i wieczorem. Pomocne jest również lekkie podszczypywanie.
- regularnie masować skórę - na przykład pod prysznicem pocieraj skórę szorstką rękawicą. Wieczorem zaś po ciepłej kąpieli, gdy skóra jest rozgrzana, wcieraj w nią ujędrniające preparaty zawierające algi, pobudzające organizm do wytwarzania kolagenu, który nada skórze elastyczności.
- zadbać o dietę - w Twoim jadłospisie nie może zabraknąć witamin A, B, E i składników mineralnych: chromu, cynku, żelaza i magnezu. Jedz sery, ryby, owoce morza, zielone warzywa liściaste, fasolę, ziemniaki, orzechy, rodzinki, kiełki pszenicy i produkty pełnoziarniste.
- pamiętaj o regularnej aktywności fizycznej - pomoże ona uelastycznić skórę.