Jak przygotować skórę brzucha do ciąży?

Witam. Czy brzuch lepiej zniósłby ciążę mając trochę skóry w zapasie, czy przeciwnie? Czy lepiej wzmocnić brzuch, aby dzięki temu lepiej się zregenerował? Chodzi głównie o roztępy i inne niekomfortowe pozostałości po ciąży. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam Panią,

Nie koniecznie liczy się ,,zapas,, skóry a raczej jej podatność na rozciąganie. Dbają o nią nasze żeńskie hormony podczas ciąży.
Proponuje dla lepszej kondycji skóry stosować dietę bogatą ryby , oleje roślinne,warzywa a unikanie słodyczy i niezdrowych kalorii.
Proszę pielęgnować regularnie rano i wieczorem ciało kremami przeznaczonymi dla kobiet w ciąży.

Pozdrawiam
Anna Adamowicz
www.instytutadamowicz.pl

Dzień dobry,

Przed ciążą proszę zadbać przede wszystkim o wzmocnienie mięśni brzucha poprzez odpowiednie ćwiczenia oraz masaż izometryczny. Aby zapobiec powstaniu rozstępów polecam częste natłuszczanie skóry brzucha preparatami do tego przeznaczonymi (oliwki, kremy). Może Pani również skorzystać z zabiegów ujędrniających jako znakomita profilaktyka przeciw rozstępom.

Pozdrawiam serdecznie.