Jakie preparaty można stosować w celu poprawy wyglądu skóry przy WZJG?

choruję na wrzodziejące zapalenie jelita grubego bardzo schudłam i moja skóra szczególnie na pośladkach,udach i piersiach wygląda niekorzystnie ( rozstępy, nadmiar skóry ) stosuję kremy przeciw rozstępom, z kolagenem ujędrniające niewiele to pomaga, czy są jakieś dobre preparaty które ujędrniłyby skórę, pomogły na rozstępy w formie kremów lub np doustne wiem że są preparaty doustne z kolagenem , z drugiej strony boję się żeby ich przyjmowanie nie zaszkodziło mi gdyż choruję na wzjg dziękuję

Większość kremów i suplementow moze przynosić znikomy efekt. Najlepszym rozwiązaniem będzie praktykowanie zaleconej diety w celu odpowiedniego odżywienia organizmu oraz wdrożenie aktywnosci fizycznej która przyczynia się do poprawy kondycji skóry .
Pozdrawiam, dietetyk Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado)