Jak diagnozować rumień wędrujący?

Witam. Ostatnio zauważyłem u siebie rumień wędrujący. Poszedłem do lekarza który zapisał mi antybiotyk na 10 dni co 6 godzin. Jestem w Norwgii czy po kuracji 10cio dniowej isc do lekarza po dalszy antybiotyk czy wykonać badania. Jak badania to po jakim czasie od ostatniego antybiotyku.?

Witam serdecznie
Jeżeli został u Pana zdiagnozowany rumień wędrujący (tzw. rumień po ugryzieniu przez kleszcza) to zalecane jest leczenie antybiotykiem. Zazwyczaj wystarcza jedna kuracja antybiotykiem (zalecana jest doksycyklina 2x100mg 14-21, ale są w schemacie również leki alternatywne). Można potwierdzić/wykluczyć infekcję boreliozą poprzez badania z krwi (przeciwciał borelia,w razie dodatniego wyniku infekcję potwierdza/wyklucza się metodą Westernblot). Oczywiście zalecam kontakt z lekarzem w celu kontroli leczenia i dalszego postępowania.
Jeżeli po antybiotykach zmiana nie ustępuje to zalecam kontakt z lekarzem dermatologiem, może być to choroba skóry, która tylko przypomina rumień wędrujący.