Jak długo może utrzymywać się powiększenie węzłów chłonnych u dziecka?

Dzień dobry Panie/ Pani Doktor. Mam na i mieszkam zagranicą. Mój syn ma 14 mies i 3 tyg, urodził się 2 lutego 2017r. Wykryłam synowi węzły chłonne w pachwinach(najpierw po lewej stronie-dość duży ok 4 cm, a później pojawił się mały z drugiej- strony mało wyczuwalny). Jak go dotykam to nie płacze, więc go nie bolą te miejsca. Krzyś miał szczepienie na 1 roczek- lekarze mówią że to mogą być objawy szczepienia a nie koniecznie. Po 6 tyg po szczepiące (taki mają okres czekania na zniknięcie powiększonych węzłów), lekarz wyczuł jeszcze jeden gdzieś z tyłu szyi. Zlecili badanie w szpitalu i wizytę u specjalisty, ale muszę czekać kolejne 2 miesiące, Łącznie po wykryciu będzie 4 miesiące . Zaczynam się trochę martwić, czy to nie za długi okres czekania na jakiekolwiek informację. Lekarze mówią, że to może być też efekt ząbkowania, ale nie sądzę. Bardzo mnie nurtuje ten temat i martwię się o Krzysia. Proszę powiedzieć co mam robić? Czy to może być coś groźnego bądź jakaś poważna choroba. Proszę odpisać bo już migreny dostaję z tego myślenia a nie chcę czytać informacji w internecie bo już wcale nie będę mogła spać. Proszę o pomoc i serdecznie dziękuję za odpowiedź oraz poradę. Z poważaniem

Lek. Tomasz Budlewski

A czy były jakieś badania z krwi? Proszę koniecznie ponownie zgłosić się do pediatry