Jak długo można stosować Ibuprom przy problemach żołądkowych?

Czy po przyjmowaniu przez dłuższy czas (ok 1,5tyg) doraźnie ibupromu w tym 3dni pod rząd ibupromu zatoki 3razy dziennie mogło bardzo pogorszy stan żołądka i jelit? Jak szybko poprawić stan zdrowia po zaprzestaniu przyjmowania leku, gdy pojawiło się sporadyczne gniecenie i ból żołądka w ciągu dnia? (Nocą jest spokojnie). Dodam, że ponad 2lata temu miałam zapalenie śluzówki żołądka. Martwię się czy po tak krótkim czasie przy braniu ibupromu mogło to powrócić....

Raczej w tak krótkim czasie zażywania Ibupromu nie powinno się nic stać złego w zakresie błony śluzowej żołądka zwłaszcza, że ibuprofen ma małe powinowactwo patologiczne do żołądka. W razie niepokoju proszę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z lekarzem POZ.