Obniżone libido po grypie żołądkowej

Witam. Problem zaczął się 1,5tyg. temu. Do tamtego czasu miałem normalne libido i co jakiś czas się masturbowałem. Jednak w zeszłym tygodniu rozchorowałem się na kilka dni na grypę żołądkową. Nie wiem jaki to ma związek ale od tamtego czasu nie mam ochoty na sex. Mimo tego 2dni wstecz i dziś się masturbowałem i erekcja i wytrysk wystąpiła,ale ochoty na sex miałem. Czy to powód do zmartwienia. Czy skoro masturbowałem się choć organizm tego nie chciał to mogłem sobie w jakiś sposób zaszkodzić?

Dzień dobry!

Półtora tygodnia to czas zbyt krótki, aby diagnozować jakikolwiek problem. Każdemu zdrowemu człowiekowi o przeciętnym lub dużym libido, zdarzają się okresy, kiedy nie ma ochoty na seks. Powodem może być właśnie przeziębienie, zmęczenia organizmu chorobą, stres (np. okres sesji na studiach lub kłótnia z kimś bliskim), przemęczenie (lub przeciwnie - rozleniwienie), niedospanie itp. Może też nie być żadnej konkretnej przyczyny! Po jakimś czasie, wraz z regeneracją ciała i psychiki problem mija. Odpowiadając na Pana drugie pytanie, nie, nie mógł Pan sobie zaszkodzić masturbacją, na którą nie miał Pan dużej ochoty. Proszę zachować spokój, myśleć optymistycznie, nie koncentrować swoich myśli na temacie seksu, a z pewnością niedługo wszystko wróci do normy. Jeśli nie będzie Pan miał ochoty na masturbację, nie musi Pan zmuszać się do niej. Bardzo prawdopodobne, że po jakimś czasie naturalnej przerwy, potrzeba seksualna zacznie narastać i wróci dawna ochota na pieszczoty.

Pozdrawiam!

Astenia po infekcji wirusowej jest stanem czestym i przejściowym.
Może potrwać nawet kilka tygodni.
Proponuję zachować spokój, nie zmuszać się do aktywności seksualnej, energia wróci.
Pozdrawiam. JW