Spadek libido i zmuszanie się do aktywności seksualnej

Mój problem trwa prawie 4tyg. Na początku przez ok tydzień nie miałem ochoty na sex. Byłem zaniepokojony, zmusiłem się do mastubacji i erekcja i wytrysk są ok. Potem libido zaczęło wracać i znów 2razy się masturbowałem. Po tym jednak libido znów prawie znikęło. Od tego czasu minęło już ponad 2tyg. i nic.Przy stymulacji mechanicznej erekcja występuje ale nie pojawia się pod wpływem myśli o sexie jak kiedyś.Czy jest się czym martwić? Czy zmuszanie się do aktywności sexualnej mogło mi zaszkodzić?

Dzień dobry!

Nie, "zmuszanie się" do masturbacji/ seksu nie powinno Panu zaszkodzić - ale też nie ma potrzeby powtarzania tego. Czas 2 tygodni bez ochoty na masturbację/ seks to stosunkowo krótko. Każdy zdrowy człowiek miewa od czasu takie okresy "spadku libido", spowodowane np. zabieganiem, przemęczeniem, stresem, przeziębieniem, zajęciem głowy innymi sprawami. Z pewnością potrzeby seksualne wrócą.

Pozdrawiam!

Takie stany zdarzają się i nie należy panikować.
Prawdopodobnie libido i "erotyzacja psychiki" wróci niebawem...
Jeśli jednak sytuacja przedłużałaby się, to wtedy warto odwiedzić lekarza seksuologa celem diagnostyki.
Pozdrawiam. JW