Hialuronidaza - jak długo należy czekać na końcowy efekt rozpuszczenia kwasu?

Witam. Jak długo hialuronidaza rozpuszcza kwas? Jak długo należy czekac na koncowy efekt rozpuszczenia kwasu hialuronidazą? Niektórzy piszą, że efekt widać od razu, inni że po 2-3 dniach, a jeszcze inni, że po tygodniu. Wczoraj hialuronidaza została mi wstrzyknięta  ale nie widzę żadnego efektu poza uczuciem rozmiękczenia kwasu. Czy to prawidłowa reakcja i oznacza, że hialuronidaza pracuje czy muszę powtórzyć zabieg, bo za mało preparatu pierwotnie było podane i kwas nie zdołał się rozpuscic i wydalić? czy rzeczywiście podana ilość hialuronidaza była za mała czy muszę jeszcze poczekać? po czym poznać że hialuronidaza działa prawidłowo, czy efekt rzeczywiście jest niemalże natychmiastowy? jeśli zdecydowałabym się na drugą dawkę to po jakimś czasie hialuronidaza znika z organizmu i można podać kolejną dawkę?

Po upływie jednego dnia nie można jeszcze określić jaki będzie ostateczny efekt. Po tygodniu należy udać się na wizytę kontrolną w celu określenia dynamiki reakcji, weryfikacji rezultatu oraz ewentualnego dostrzyknięcia hialuronidazy. Enzym powinno się podawać w niewielkich dawkach, aby nie ingerować w naturalny kwas hialuronowy występujący w skórze pacjenta. Z tego powodu zazwyczaj konieczne są kilkukrotne wizyty w gabinecie i wykonanie powtórzeń.