Jak długo stosuje się antybiotyk na zakażenie skóry?

Jak długo stosuje się antybiotyk na zakażenie skóry (trądzik) ?? bo zjadłam już 14 tabletek a teraz mam drugi antybiotyk i tam jest 20 tabletek to mam zjeść wszystkie?

Witam! Niestety nie mogą odpowiedzieć na to pytanie, nie znając nazwy przyjmowanego preparatu. Antybiotyki w każdym przypadku należy stosować ściśle według wskazań lekarza, który je przepisuje.

Wszystko zalezy od tego jaki jest rodzaj krost, jaki jest stan skóry. Przy trądziku przy stosowaniu antybiotykoterapii doustnej zalecane jest stosowanie preparatów do smarowania na skórę z antybiotykiem i przeciwzapalnych oraz stosowanie peelingów medycznych. Taka skojarzona terapia przyniesie porządane efekty.