Jak długo trwa infekcja?

Proszę o odpowiedź na moje pytanie, mianowicie, jak długo jest się zakaźnym po przebyciu takiej infekcji? Ostatnio moja 10 letnia córka, ja oraz mój mąż przechodziliśmy taką infekcję, kończąc leczenie w szpitalu na kroplówkach. W naszej rodzinie urodziło się dzieciątko, chcielibyśmy je odwiedzić, minęło od infekcji 2 tyg.czy wobec tego nadal jesteśmy jeszcze zakaźni? Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.
ponad rok temu

Witam serdecznie. Niestety nie mogą odpowiedzieć na pytanie nie wiedząc o jaką konkretnie infekcję chodzi. Różne patogeny mają bowiem różny okres potencjału zakaźnego. W większości przypadków po dwóch tygodniach od choroby nie ma już możliwości przeniesienia zakażenia drogą kropelkową.