Jak długo trwa zabezpieczenie po przyjęciu 1-go opakowania?

Witam serdecznie;) Chciałbym wziąć tylko jedno opakowanie tabletek w schemacie 21+7 (po przerwie nie planuję przyjmować następnego). Przez jaki czas zabezpieczenie jest pełne? Przez cały czas brania tabletek? W ciągu 7 dni przerwy również (zastanawiam się nad możliwością tzw. 'ciąży wstecznej'). Pozdrawiam:)

Redakcja abcZdrowie

Jeśli rozpocznie Pani przyjmowanie złożonego preparatu w pierwszym dniu miesiączki i będzie go stosowała prawidłowo to skuteczność antykoncepcji będzie zachowana od pierwszego do ostatniego dnia stosowania preparatu. Aby zachowac skuteczność antykoncepcji także w trakcie przerwy należy rozpoczać we właściwym czasie kolejne opakowanie.