Jak długo trwać może taka wysypka?

Dziecko 27 msc. Trzy dni gorączki od 37,2 do 39,3. Czwartego dnia wysypka na całym ciele, łącznie z twarzą. "Powiększone węzły chłonne. Wizyta u lekarza i diagnoza,, rumień nagły,,. Wysypka utrzymuje się już 5 dni i nic nie schodzi . Innych objawów brak. Jak długo trwać może taka wysypka? Czy może diagnoza została źle postawiona?

Lek. Katarzyna Szymczak

Czy sa inne objawy? jeszcze gorączka? Sugeruję ponowną wizytę u lekarza, aby ocenić gardło, charakter wysypki, osłuchać płuca. Chociaż wysypka w rumieniu nagłym może się utrzymywać kilka dni.
Pozdrawiam