Jak długo trzeba czekać aż ten lek wydali się z organizmu?

Jak długo trzeba czekać aż z organizmu wydali się lek escitalopran i będę mogła normalnie czerpać przyjemność z seksu ?

Witam! Przy leczeniu SSRI oraz SNRI mogą się pojawić objawy niepożądane dotyczące sfery intymnej. Zazwyczaj obniżenie dawki leku lub zmiana na inny powoduje stopniową normalizację. Jednak podobnie jak z rozpoczynaniem leczenia poprawa pojawia się stopniowo po kilku tygodniach. Do tego przy pojawieniu się dysfunkcji seksualnych może dochodzić po urazu emocjonalnego, czasem do kompleksu. Eliminacja leku i jego metabolitów z organizmu nie gwarantuje "natychmiastowej poprawy". Konieczna jest cierpliwość. Powodzenia W. Łuczkowski.