Jak długo w organizmie utrzymuje się gluten?

Witam. Dwa tygodnie temu złapały mnie nudności (bez wymiotów) trwało to od poniedziałku do piątku. (Dostałam od lekarza xifaxan). Myślałam ze to jakieś zatrucie albo bakteria... w międzyczasie zrobiłam prywatnie gastroskopię gdzievwszystko wszystko ok poza przepuklina Żołądka. Od 4 dni znów złe się czuje... mam nudności ale nie wymiotuje... czasem trwają cały dzień a czasem kilka godzin zazwyczaj rano no i strasznie słabo się czuje nie mam na nic siły... odstawiłam gluten ponieważ 5 lat temu miałam podobne objawy (tylko ze jeszcze miałam silne bóle brzucha) i okazało się ze miałam alergie na mąkę przenna. Czy to może być znów alergia? Czy gluten utrzymuje się w organizmie kilka dni? A może to coś innego? Jestem zarejestrowana do alergologa ale trzeba czekać może warto odwiedzić jeszcze jakiegoś lekarza?

Może byc wiele przyczyn bólu brzucha... Konieczna pełna konsultacja najlepiej z wynikami badań. Ważny stan pacjenta, wywiad, choroby współwystępujące, stosowane leki; STAN PACJENTA! Ważny też nastrój i sen; tryb życia i pracy, aktywność fizyczna, stresy, leki, niepokoje, depresja, Ważny wywiad rodzinny. Pozdrawiam i zapraszam .