Jak długo wchłaniają się krwiaki na jajnikach?

na początku maja miałam usuniętego mięśniaka macicy. Tydzień po operacji trafiłam do szpitala z niedrożnymi jelitami jednak operowana nie byłam. TK wykazała zmianę w okolicy jajnika - krwiak. Do tej pory się jednak nie wchłoną Problemy z jelitami mam nadal. Konsultowałam się z gastrologiem i zasugerował rekonstrukcję gin. Jak długo wchłaniają się krwiaki? Czy może on pęknąć i czy są inne metody leczenia niż operacja. Ta zmiana ma ok 4 cm. Czekam na kolejną wizytę gin .

Aleksander Ropielewski

Zwykle jest to okres kilku tygodni. Dłużej utrzymujący się krwiak może być źródłem zapalenia lub infekcji. Warto skonsultować się z ginekologiem, jednak nie spieszyłbym się jeszcze z operacją. Zaburzenia funkcji jelit mogą wynikać z usunięcia mięśniaka (zwłaszcza jeżeli był on duży).