Jak długo zrobić przerwę w ćwiczeniach na siłowni po usunięciu ropnego wyrostka robaczkowego?

Jestem 7 tygodni po usunięciu ropnego wyrost robaczkowego. Przed zabiegiem prowadziłem dosyć aktywny tryb życia(siłownia, basen, bieganie). Chciałbym zapytać jak długą przerwę muszę sobie jeszcze zrobić od siłowni czy biegania? Nie chciałbym się nabawić przepukliny pooperacyjnej lub innych powikłań. Zabieg miałem metodą klasyczną, blizna ma około 8cm długości, zagoiła się ładnie. Bardzo zależy mi na fachowej poradzie lekarskiej.

Bieganie, basen już można wdrożyć. Co do pełnego obciążenia na siłowni radziłbym po 3 miesiącach od zabiegu