Jak dotrzeć do kogoś, kto boi się okazać i wyrazić uczucia?

Witam, Od paru miesięcy spotykam się z mężczyzną jest to relacja nie łatwa ponieważ jesteśmy po zawodach miłosnych on zerwał niedawno z partnerką wieloletnią ja jestem w trakcie rozwodu. Na początku nasza znajomość polegała tylko na wspólnie spędzonym czasie powoli rodziło się uczucie.Schody zaczęły się teraz jak trzeba się określić w którą stronę idzie ta znajomość.Jest pytanie czy zmienić to w związek czy zostawić wszystko w tzn.swoim czasie. Jak dotrzeć do kogoś kto się boi okazać i wyrazić uczucia

Witam. Opisane przez Panią historie są silnie związane z emocjami i pozostawiają dużo ran, na których zagojenie trzeba nieraz długo czekać. Proponuje dać czas drugiej osobie na to aby się otworzyła. Jeśli bardzo przeżył poprzednie zerwanie, teraz będzie dbał o to, aby ponownie nie cierpieć. Prawdopodobnie może mieć niższy poziom zaufania, podchodzić do związku z większą rezerwę i starać się być na dystans. Wnioskuje, że zależy Pani na tym, aby związek ten się udał. Dlatego zdecydowanie polecam dać mu tyle czasu ile potrzebuje i nie naciskać, żeby się nie wystraszył. Ważne pytanie: skąd wiadomo, że teraz należy określić w którą stronę idzie ta znajomość? Jeśli Pani podjęła taką decyzje, to może być tak, że on nie czuje, że to ten moment. Proponuje delikatnie porozmawiać na ten temat z partnerem i zorientować się czy jest gotowy na podjęcie takiej decyzji czy wolałby zostać na razie na takim etapie jakim jesteście.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza