Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak duże jest prawdopodobieństwo, że mój partner zaraził mnie wirusem HPV?

Witam, jaka jest szansa, że nie mając żadnych kontaktów seksualnych przedtem, łącznie z pettingiem, mój partner zaraził mnie wirusem HPV, który mógłby spowodować powstanie u mnie zmian na sromie?Dodam, że sama jestem dziewicą, doszło jedynie do kontaktów oralnych.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Probiotyki - doustnie czy dopochwowo

W jaki sposób przyjmować probiotyki? Doustnie, a może dopochwowo? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat. O probiotykach mówi prof. Romulad Dębski.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, nie do końca jasne jest dla mnie, czy kontakty seksualne, o których Pani pisze, to petting czy/i seks oralny. Niemniej Pani obawy są jak najbardziej słuszne, ponieważ wirus brodawczaka ludzkiego, czyli HPV, może być bardzo niebezpieczny. Zachęcam do zapoznania się z wideo, które przybliża problem zarażenia się brodawczakiem: https://portal.abczdrowie.pl/hpv-jak-mozna-sie-nim-zarazic-i-przed-nim-chronic-wideo, oraz – https://portal.abczdrowie.pl/hpv. O przyczynach zakażenia może Pani przeczytać również tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-hpv-charakterystyka-przyczyny-profilaktyka, a także – https://portal.abczdrowie.pl/6-faktow-o-hpv-ktore-powinna-znac-kazda-kobieta. Jak zostało wskazane w artykule, wirus ten przenosi się drogą płciową, również podczas seksu oralnego. Dlatego tak ważna jest profilaktyka, zdrowy rozsądek podczas kontaktów seksualnych oraz szczepienie. Jeśli jest Pani zainteresowana kwestią tego ostatniego, być może przydatny będzie artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/szczepienie-na-hpv. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy