Jak działają leki przeciwdepresyjne?

Proszę mi wyjaśnic jak działają leki przeciwdepresyjne.Jaka jest różnica między Anafranilem a Momebidem?Brałam oba i wydaje mi się ze pierwszy dawał mi ''energię''do życia.czy istnieją jakieś badania żeby sprawdzić czy w głowie jest ok.?chodzi mi o to czy wszystko dochodzi do mózgu tak jak powinno.pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Anafranil hamuje zwrotny wychwyt noradrenaliny i serotoniny natomiast moklobemid hamuje rozpad dopaminy, serotoniny i norepinefryny, przez co zwiększa ich stężenie w szczelinie synaptycznej.odpowiednich neuronów. Badania obrazowe nie są zwykle w stanie uwidocznić efektu dziąłania leków i ich bezpośredniego wpływu na struktury mózgu.