Jak interpretować wynik badania u 28-latki?

Witam. Proszę o podpowiedź w zakresie badań. Wyszedł mi dodatni odczyn Walera Rosego ( ) . Natomiast RF =9 norma 0-14. Parametry OB i CRP są w normie. Czy powinnam się tym badaniem przejmować? Czy rozszerzyć diagnostykę? Dodam że nie mam objawów mogących świadczyć o stanie zapalnym stawów . Będę wdzięczna za wskazówki.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Poza zapaleniem stawów istnieje szereg innych objawów z różnych narządów, które mogą sugerować choroby reumatologiczne. Dlatego powinna Pani w celu interpretacji wyniku zgłosić się do swojego lekarza prowadzącego.