Jak interpretować wyniki badań glukozy u 30-latki?

Czy moje wyniki są dobre Krzywa cukrowa bez obciazenia4.89 po 1godz 6.42 po 2 godz 5.42 krzywa insulinowe bez obciazenia10.90 po 1 godz 87.10 po 2 godz 87.30

Lek. Michał Lenard

Wyniki krzywej cukrowej są w normie. Stężenie insuliny przed obciążeniem również jest prawidłowe. Tak wysoka insulina po obciążeniu może świadczyć o insulinooporności. Konieczna jest wizyta u lekarza zlecającego badanie. Pozdrawiam!