Jak interpretować wyniki RTG klatki piersiowej u osoby w podeszłym wieku?

Witam proszę mi pomóc badanie mojej babci 94 lata RTG Klatki piersiowej w 1 rzucie... Poszerzenie wnęki prawej w dolnym biegunie i zagęszczenia miąższ owe w tej okolicy z zatarciem zarysu sylwetki serca- sugerują zmiany zapalne.Pasmowate zagęszczenia w polu dolnym lewym -niedodmowe /włókniste.W szczytach zwapnienia wielk.do 5 mm.Poza tym pola plucne bez zagęszczeń miąższowych.Sylwetka serca poszerzona.Aorta miażdżycowa.Esowate skrzywienie i zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa Th. Bardzo proszę o wyjaśnienie mi co to oznacza. Patrycja K.

Witam serdecznie,

Obraz radiologiczny przemawia za stanem zapalnym oraz zmianami niedodmowymi. Poza tym zmiany radiologiczne są charakterystyczne dla wieku pacjentki.
Wskazana konsultacja z lekarzem zlecajacym badanie lub lekarzem prowadzącym celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.