Jak leczy się dzieci z chorób odkleszczowych?

Witam, dwa tygodnie temu mojemu dziecku wbił się kleszcz. Wyjęłam go i oddałam do zbadania. Okazało się, że kleszcz był nosicielem i wynik wyszedł dodatni. Co w takiej sytuacji? Syn miał kleszcza max 8h w nóżce. Czy powinnam podać antybiotyk czy poczekać aż pojawi się rumień?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie ma obecnie wytycznych co do stosowania antybiotyków w powyższej sytuacji proponuje zgłosić się do lekarza pediatry lub chorób zakaźnych