Jak leczy się niewydolność nerek?

Dzień dobry, doczytałam się ostatnio, że mój dziadek może cierpieć na umiarkowana niewydolność nerek. Jego wyniki: kreatynina - 1.69, mDRD - 42. Dodam, że ostatnio wykryto u dziadka niewydolność serca (miał duszności podczas leżenia). Dziadek od dawna choruje też na cukrzycę. Lekarz stwierdził, że wyniki nie są dobre, ale nie skierował dziadka do żadnego lekarza. Bardzo proszę o poradę. Jak się leczy niewydolność nerek? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam, leczenie niewydolności nerek polega oczywiście na odpowiednim leczeniu farmakologicznym, ale również na przestrzeganiu prawidłowej diety. Niestety za mało mam danych żeby opisać szczegółowo sposób żywinia ale głównie polega to na odciążeniu chorego narządu w tym przypadku nerek - czyli ograniczeniu podaży białka.
Natomiast diete trzeba prawidłowo skorelować z innymi problemami zdrowotnymi jak cukrzyca.