Niewydolność nerek a niedobór białka w diecie

Dzień dobry, Mam babcie, która od paru lat cierpi na niewydolność nerek. Po wprowadzeniu diety poziom kreatyniny ustabliizował się i trochę spadł. Oczywiście dalej przekracza normę. Po ostatnich badaniach wyszło jednak, że ma znaczny niedobór białka w diecie. Lekarz zalecił jej spożywanie jego dużej ilości. I tu moje pytanie jak wprowadzić większe ilości białka do diety osoby, która z powodu niewydolności nerek powinna je ograniczyć??

Witam,
Oprócz normalnego żywienia, są dostępne na rynku preparaty żywieniowe w postaci gotowych kompletnych mieszanek. Np Fresubin HP 2 kcal. Co prawda są to preparaty do lecznictwa zamkniętego, jednak po negocjacjach z apteką można je kupić, niestety po wyższej cenie. Wprowadzamy taki rodzaj żywienia zawsze powoli i obserwujemy reakcje organizmu (biegunka lub zaparcia)