Jak leczyć ataki bólu w mięśniach lub stawach?

Proszę o pomoc do jakiego lekarza powinienem się udać. Od ponad pół roku mam "ataki" bólu w mięśniach lub stawach (okolice kolan, łokci, nadgarstków, bioder, kostek). Ból pojawia się nagle bez przyczyny, nasila sie stopniowo ale bardzo szybko (najpierw zaczynam czuć lekki ból, który nasila się do bardzo silnego bólu w przeciągu 2 godzin). Początkowo myślałem że to przez depresję i napięcie nerwowe, jednak biorę od 3 miesięcy leki (sertraline 100mg mirtor 15mg), napięcie nerwowe zmalało i czuję się lepiej, jednak bóle nadal występują. Mam zdiagnozowane wczesne zmiany zwyrodnieniowe odcinka lędźwiwego, plecy "dokuczają mi" od ponad 3 lat, ale nie wiem czy ma to jakiś związek z pozostałymi bólami. Może mają one podłoże reumatologiczne, gdyż problem zaczął się niedługo po zmianie pracy, gdzie przemarzałem do kości. Proszę o jakąś wstępną diagnozę i skierowanie do odpowieniego specjlisty.

WItam serdecznie, chciłbym najpierw sprecyzować co następuje:
Organizm człowieka jest całością złożoną z różnych podzespołów sterowanych przez mózg. Zaburzenia psychiki mogą mieć więc wpływ na działanie innych "podzespołów" ale i odwrotnie zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa i tym spowodowane bóle mogę wywołać depresję czy nerwicę. Zgodnie z zasadą w zdrowym ciele zdrowy duch i odwrotnie. Poza tym jeden rodzaj bólu może wywołać inny, z racji tego, że organizm przyjmuje pozycję korekcyjną odciążajęc np. jedną stronę ciała a przeciążając drugą.Pisze Pan, że ma Pan depresję i silne napięcie nerwowe czyli silny stres. Otóż stres nie ustępuje przy pomocy medykamentów - symptomy stresu mogą ustąpić ale stres działa nadal. Działa nadal i może wywoływać coraz to nowe objawy.
To trochę takie błędne koło.
Jeżeli chodzo o rady, to powinien Pan skonsultować się z ortopedą w sprawie ewentualnego operacjnego zabiegu kręgosłupa. Naturlnie badania reumatologiczne też mają sens. Niemniej myślę także, że bardzo ważna byłaby wizyta u psychoterepauty zajmującego się skutkami stresu i terapią antystresową. Pozdrawiam i życzę zdrowia