Załamanie nerwowe, depresja i silne ataki lękowe

Witam. Aktualnie biore mitrazepine 15mg i propranolol. Kilka lat temunprzeszlam zalamanie nerwowe, depresje. Leki biore nadal. Uwazam ze mi nie pomagaja. Jestem bardzo drzaliwa mam silne ataki leku. Mam wrazemie ze mnie wszyscy obserwuje. W gorsze dni boje sie wyjsc z domu. Bylam u psychiatry w polsce dal mi citalopram bralam rok nic mi nie pomogl. Pozniej wyjechalam do uk i dostalam to o czym wspomnialam wczesniej. Depresja minela, ale paniczne ataki leku nie.prosilam o leki uspspokoj

W przypadku lęków i napięcia- warto im się przyjrzeć w psychoterapii. Poznanie przyczyn zaburzenia i zmiana jest - w przypadku nerwicy- najlepszą i najskuteczniejszą metoda trwałego poradzenia sobie. Leki są wspierające, działają tylko na objawy (a nie na przyczyny, przez co zaburzenie powraca), a dodatkowo niektóre z nich są uzależniające. Zachęcam do spotkania z psychoterapeutą.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza