Depresja problemem społecznym

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra prof. Marek Jarema wypowiada się o depresji jako problemie społecznym.

Napięcie emocjonalne poprzez długotrwałe napięcie/ spięcie mięśni może powodowac bóle w odcinku szyjnym kregosłupa i bóle głowy i inne...
Bóle głowy, bóle kregosłupa i inne dolegliwości mogą też byc jednym, a czasem jedynym z niewielu z objawów depresji ( tzw somatyzacja objawów).
Jeżeli myśli Pani o wypaleniu zawodowym proponuję udac się na konsultacje psychiatryczną. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i jeśli bedzie potrzeba dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie Pani objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0

Ogólnie stres i trudności emocjonalne mogą być przyczyną różnych dolegliwości bólowych. Abu to stwierdzić należy jednak najpierw wykluczyć inne (somatyczne) przyczyny bólu. Zachęcam do podjęcia konsultacji lekarskiej, a później ( w razie potrzeby) psychologicznej.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy