Jak pomóc sobie z koszmarami po pobiciu?

Witam. Jestem ofiarą pobicia. Od czasu zdarzenia mam koszmary nocne związane ze sprawcą (moim byłym partnerem). Występują dwa rodzaje koszmarów: 1) powrót do zdarzeń z tamtego zdarzenia 2) wizja mojego byłego partnera płaczącego w moich objęciach, która wzbudza we mnie poczucie winy Często budzę się w trakcie koszmarów z płaczem lub nie mogę złapać oddechu. Obecnie mieszkam za granicą. Czy powinnam się bezzwłocznie zgłosić po pomoc do specjalisty? Proszę o odpowiedź.

Witam Panią
U osób, które przeżyły bolesne, traumatyczne wydarzenie
dochodzi do nieustannego odtwarzania traumy zarówno
w powracających, wywołujących cierpienie
wspomnieniach jak też w koszmarnych snach.
Sny te sygnalizują istotny problem, z którym Pani
nie jest w stanie sobie poradzić.
Bolesna sytuacja, która nie daje spokoju, a którą chciałaby
Pani wyprzeć, zapomnieć, powraca w koszmarnych snach.
Może towarzyszyć jej lęk, bezradność, poczucie winy,
chęć ukarania się itd.
Jeżeli sny są częste i męczące to zapewne sygnalizują problem,
który trzeba rozwiązać dla zdrowia fizycznego i psychicznego
oraz dla spokoju duszy.
Konieczne jest podjęcie psychoterapii, gdyż związany z tym
długotrwały stres może prowadzić do nerwicy
lub zaburzeń psychicznych.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii, dzięki której
pozbędzie się Pani uciążliwych koszmarów i odzyska
Pani spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Dzień dobry. Tak, zachęcam Panią do podjęcia współpracy z odpowiednim specjalistą. Opisane przez Panią objawy mogą wskazywać na syndrom stresu pourazowego. Polecam zwrócenie się po pomoc do psychoterapeuty specjalizującego się w diagnostyce i leczeniu trudności z tego zakresu. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/