Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy jest szansa, że po odstawieniu leków mój chłopak wróci do mnie?

Dzień dobry. Jestem w kilku letnim związku z chłopakiem, który 2 miesiące temu zaczął leczyć się u psychiatry na syndrom wypalenia. W ciągu własnie tych 2 miesięcy, pogorszył nam się kontakt, odsunął się ode mnie, był rozdrażniony, złościł się o każda drobnostkę. Z tego co mi powiedział od początku leczenia bierze leki uspokajające. Podejrzewam, że jest to lek z grupy SSRI, ponieważ chłopak skarżył się na brak apetytu, mdłości, ciągłe uczucie senności, obniżone libido i brak jakichkolwiek wyższych uczuć. Lek będzie brał ostatni tydzień, dlatego zastanawiam się czy jego uczucia do mnie będą wstanie wrócić po odstawieniu leku z tej grupy?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Co to jest menopauza?

Menopauza to bardzo trudny okres w życiu kobiety. Nazywany jest również przekwitaniem. Pojawia się najczęściej u kobiet po 50 roku życia. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o menopauzie.

Dzień dobry,
Sądzę, że jest bardzo duże prawdopodobieństwo że tak. Leki tego typu jak sama Pani zdążyła zauważyć wpływają na psychikę i mogły wywołać u niego tymczasowe zagubienie we własnych stanach emocjonalnych. Podejrzewam, że przyjdzie taki moment, że wszystko wróci do normy. Z pewnością jeśli Panią kocha to związku tym bardziej kilkuletniego nie zniszczy branie leków z grupy SSRI. Lek mimo skutków ubocznych leczy a nie powoduje trwałej utraty uczuć do bliskich osób.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy