Jak leczyć ból stawów biodrowych?

Lekarz ortopeda skierował mnie na badania z powodu bólu stawów kolanowych , biodrowych i kręgosłupa.: anty- Borrelia IGM-ujemny ,IgG-ujemny wynik, anty-Chlamydia trachomatis w kl.IgM wynik ujemny , w kl. IgG ujemny wynik , na anty- Chlamydia pneumoniae w kl. IgA 88,10 <20,00 Wynik ujeny,20-25,00 wynik wątpliwy, >25,00 U/ml. wynik dodatni czyli 4 krotnie ponad normę.W kl. IgM ujemny wynik. Proszę o interpretację wyników i kontakt do lekarza który by ewentualnie się zajął tematem w razie potrzeby leczenia. Brałem antybiotyk w lutym przez dwa tygodnie - klindamecynę . Wielkiej poprawy nie odczułem. Jestem po raku płuc ,chemioterapii , radioterapii, lobektomii lewostronnej w 2007r , czerniaku in situ w 2013r. Mam problemy laryngologiczne - oezynofilia w wymazie nosa i ciągłe ,,gryzienie w nosie", astmę oskrzelową, częste bóle opłucnej,bóle żył lub nerwów w całym ciele, zaburzenia snu powodowane jakby nerwowym kołataniem. Od lat bolą mnie stawy biodrowe i od 5 lat kolana.Nie mogę normalnie funkcjonować , jestem ciągle zmęczony i obolały. Bardzo proszę o interpretację wyników czy samo miano 4 - krotnie powiększone w klasie IgA na chlamydię pneumoiae a reszta w normie to oznaka bakterii i czy należy to leczyć czy zostawić w spokoju. Proszę o ewentualny kontakt do lekarza który ma pojęcie na w/w temat. Za odpowiwiedz z góry serdecznie dziękuję i proszę o pomocną dłoń w moich kłopotach.

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze konieczna jest wizyta u reumatologa i dalsza diagnostyka oraz wskazana jest konsultacja lekarza chorób Zakaznych