Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak leczyć czerwone plamy po pryszczach?

Witam! Używam maści antybiotyku, która powoduje zmniejszanie i zanikanie pryszczy, pomaga i to nawet w zadziwiająco szybkim tempie. Niestety zostają na skórze czerwone plamy, które nie wyglądają ładnie. Proszę o pomoc. Jaki rodzaj maści, kremu lub innego rodzaju kosmetyku powinnam użyć. Co powinien zawierać taki kosmetyk. Z góry dziękuję.

ponad rok temu

Objawy trądziku pospolitego

Trądzik pospolity to zmora wielu nastolatków. Objawia się nieestetycznymi krostkami, które w dużej ilości pojawiają się na twarzy. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak jeszcze objawia się trądzik.

Witam serdecznie!
Opisywane przez Panią zmiany mogą być efektem nadwrażliwości na stosowany preparat i wynikać z reakcji alergicznej skóry. Jednak trudno stwierdzić bez obejrzenia zmian, czy na pewno jest to uczulenie na stosowany lek.
Jeżeli oprócz zaczerwienienia pojawia się świąd, pieczenie, to jest to prawdopodobne. Konieczna jest niestety wizyta u lekarza prowadzącego, który oceni, czy konieczna jest zmiana stosowanego specyfiku. Nawet jeżeli będzie taka konieczność, proszę się nie martwić, lekarz dobierze inny specyfik.
Oprócz farmakoterapii bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja tego typu skóry. Wiele informacji na ten temat znajdzie Pani w naszym portalu.
Pozdrawiam

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy