Jak leczyć częstoskurcz serca?

Witam mój tata ma czestoskurcz serca. Pierwszy miał rok temu . W tym roku miał 3 razy. Chce iść na zabieg ablacji, ma 50 lat. Bardzo się boimy o niego czy ten zabieg napewno będzie bezpieczny dla niego ? Czy nie lepiej leczyć to farmakologicznie? Proszę o pomoc .

Lek. Katarzyna Szymczak

Wszystko zależy od rodzaju arytmi, chorób wspolistniejacych, stosowanych leków. Czy były próby leczenia farmakologicznego? Sugeruję kontrolę u kardiologa który omowi możliwe metody leczenia i zaleci odpowiednie postępowanie.
Pozdrawiam