Jak leczyć depresję i borderline?

Dzień dobry.Choruje na nerwice natręctw i podejrzenie bordeline wg psychologa.Choć nie chce bardzo niszczę zęby.Nie mam nad tym kontroli.Już dwa pękły , podejrzewam ,ze wczoraj 3 -ci czwórka bo boli teraz i bolał w nocy ,więc bolą już 3 zęby ,jedyne lekarstwa na NFZ w zęby ,które pomagają na chwile a i dentysta w mojej miejscowości mało profesjonalny a z natury moje zęby były ładne.Czuje silny ból i psychiczny i fizyczny z tego powodu.Obiecuje sobie ,że to już ostatni raz ale to nie wychodzi.W chwilach stresu mam odcięcia od siebie,nagryzam twarde jedzenie,obijam zębem o ząb.Na dodatek nie mam pieniędzy na leczenie zębów.Jestem biedna.Co robić?To dysocjacja?Dziękuje z góry za odpowiedź. Jestem zrozpaczona i biorę wiele leków przeciwbólowych by spać {a i często sen nie przychodzi} a one obciążają moją chorą wątrobę.Jest mi naprawdę ciężko.Jak sobie pomóc bo nie mam na siebie już siły.Strasznie mi się to zachowanie ostatnio nasiliło.Mam przez to myśli samobójcze ,bo mam coraz więcej problemów zamiast mniej .Karze się za to drapiąc ciało , potem znów tracę kontrolę w stresie i znów jakiś ząb niszczę.To straszne.Chyba jestem bardzo zaburzona .Cierpię niesamowicie przez to wszystko.Choroba nerwowa i wątroby , brak pieniędzy i bóle .Mam dość .Pomocy. Mam też osłabione kości od leków antydepresyjnych.W ogóle wiele problemów bardzo często złe samopoczucie ,nie mam siły nawet na to by mieć mężczyznę , którego nigdy nie miałam, ,choć mam 32 lata ,jestem samotna cierpię również na bezsenność , ale teraz głównie mnie niepokoi ta utrata kontroli z fatalnymi konsekwencjami.Blisko mi do depresji.Bardzo proszę o pomoc bo nie panuję nad sobą .

Szanowna Pani,
pomoc może Pani uzyskać w Poradni Zdrowia Psychicznego NFZ, wskazane jest kompleksowe leczenie; farmakoterapia i psychoterapia długofalowa oraz szczegółowa diagnostyka. Z Pani opisu wynika ..."Czuje silny ból i psychiczny i fizyczny z tego powodu.Obiecuje sobie ,że to już ostatni raz ale to nie wychodzi.W chwilach stresu mam odcięcia od siebie,nagryzam twarde jedzenie,obijam zębem o ząb". Złość przekierowuje Pani na siebie, niszcząc swoje zdrowie, wskazane jest dla Pani wsparcie psychoterapeutyczne., w celu ukojenia bólu psychicznego, ból fizyczny sama sobie Pani wyznacza. Wskazane jest dla Pani leczenie systematyczne, proszę zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego, z opisu wynika, ze korzystała Pani z pomocy psychologa i leki też są przepisywane, czyli kontakt z lekarzem jest? Może Pani zapisywać te emocje, które Pani czuje, w określonych sytuacjach. Nie wiem, jakie są Pani zainteresowania, coś co Pani lubi; bieganie, pływalnia, taniec, śpiewanie, gotowanie, sprzątanie? Wskazana jest relaksacja fizyczna, ćwiczenia.
Z wyrazami szacunku,
Bożena Waluś