Jak leczyć dolegliwości związane są z mętami w ciele szklistym?

Dzień dobry. Zmagam się z problemem mianowicie mam problem gdy patrzę na źródło światła to widzę jaśniejszą poświatę w okół źródła światła, mam też kolorowe błyski byłem na badaniach u okulisty i mam męty w ciele szklistym uszkodzony nerw wzrokowy blizny po zapalne na siatkówce jestem wcześniakiem choruje od urodzenia na badaniach jakiś czas temu wyszło też że mam delikatną zaćmę, jak miałem ostatnio badanie to pytałem o zaćmę i stwierdzono, żę nie powinienem się nią martwić zauważyłem też, że jednym okiem mam lekko jaśniejsze widzenie, zauważam też że np jak patrze na coś ciemnego gdzie wpada światło to widzę też taką obwódkę mglistą np jak patrzę na futrynę od okna w okół szyby. Czy te dolegliwości związane są z mętami w ciele szklistym czy coś mogę zrobić aby poprawić komfort widzenia? Stwierdzono też u mnie zespół suchego oka zażywam już różnych kropli które pomagają niestety na chwile, czuje też w oku taki ucisk jakbym miał tam śmieci nie wiem czym to spowodowane na badaniach nie wykazano nic w oku. Rano jak się budzę to mam suche oko szczypie i zamglone widzenie. Czym mogą byś spowodowane moje dolegliwości jak mogę sobie poradzić poprawić komfort widzenia? Za pomoc z góry dziękuję.

Witam rano na suche oko należy natychmiast zakropic np Hyabak .jeżeli jest w ciągu dnia nadal dyskomfort i mgla to dołożyć np Bepanthen 3x. Na męty stosujemy Vitreolent ale 1 buteleczka co 3 do 6 mcy bo są wysokojodkowe. Tbl Vitroft 1 rano do śniadania przez 3 miesiące. Powinno się poprawić. Pozdrawiam serdecznie