Jak leczyć dziecko, jeśli antybiotyk nie pomaga?

Witam, mój roczny synek od 2 dni jest chory. Najpierw był ból gardła, obecnie pojawił się katar, początkowo gęsty przezroczysty, teraz gęsty zielonkawy. Katar bardzo mu przeszkadza, nie może swobodnie oddychać, z nosa się leje. Nie ma gorączki. Podaję co 6h ibum forte, 2x dziennie wit. c i wapno. Do noka krople euphorbium i nasivin i nie ma poprawy. Czy potrzebne są inne leki? Antybiotyk? Bactrim. Syn przypuszczalnie się ode mnie zaraził, objawy ma takie same. Pazdrawiam

Lek. Marta Gryszkiewicz

Zastosowane leczenie objawowe jest prawidłowe. W przypadku wielu infekcji niezbędne jest dłuższe, niż dwudniowe leczenie.
Jeśli do poniedziałku nie nastąpi poprawa powinna się Pani zgłosić do swojego pediatry - on po przeprowadzeniu badania klinicznego podejmie decyzję o ewentualnej zmianie leczenia i zastosowaniu antybiotyku.
Jeśli w trakcie weekendu pojawiłaby się wysoka gorączka (>38st.) należy niezwłocznie udać się do lekarza.