Jak leczyć grzybicę paznokci u starszego mężczyzny?

Witam.Chciałam się poradzić w sprawie grzybicy paznokcia u mojego ojca.Jest już starszym człowiekiem ma 84 lata nie chodzi do lekarzy ponieważ jest po udarze i nie może dobrze mówić.Ma on grzybicę dużego paznokcia chodzi o nogi,byłam u dermatologa kazała mu zakraplać płynem na grzybicę troszkę pomogło tylko zaczyna paznokieć powoli się ruszać i na pewno odpadnie tylko płyn już się skończył a nie wiem co zrobić żeby paznokieć jak najszybciej odpadł,czy jest na to jakiś sposób.Proszę o pomoc.

Odpadnięcie paznokcia nie gwarantuje wyleczenia z grzybicy. Należy cały czas stosować środki przeciwgrzybicze, a brak zgrubiałej płytki umożliwia ich aplikację bezpośrednio na łożysko. Jeśli jest Pani w stanie nakłonić tatę do wizyty np. u podologa, to możliwe byłoby bezinwazyjne usunięcie paznokcia.
Pamiętać należy także, ze u osób starszych grzybica jest często efektem zaburzeń pracy całego organizmu, chociażby krążenia czy cukrzycy, co sprawia że proces leczenia jest utrudniony.